Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Woda źródlana alkaliczna Aquavia 6 x 1,0 L

id24_ramka.png
  • promocja
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 3,59 zł 5,49 zł 3.59
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.03704
Kod produktu: SAMMI-WOD-001

Opis

MINIMALNE ZAMÓWIENIE TO 6 SZTUK = 1 ZGRZEWKA (6 x 3,59 = 21,54zł)

 

AQUAVIA jest naturalną, źródlaną wodą alkaliczną o bardzo wysokim pH - 9,4 (najwyższym na rynku). 

Woda ta pochodzi z nowo odkrytego źródła u podnóża łańcucha Apuseni w Karpatach.

 

O tym, że powinniśmy pić ok. 2 litrów wody dziennie wie prawie każdy. Dlaczego warto pić naturalną wodę alkaliczną (zasadową) warto przeczytać poniżej.

Woda to podstawowy budulec naszego ciała. Uczestniczy ona we wszelkich procesach biochemicznych, transporcie substancji odżywczych, wydalaniu toksyn, trawieniu, regulacji temperatury ciała.

Nawodnienie dobrej jakości wodą wpływa na stan wszystkich naszych komórek. Utrzymanie w dobrej kondycji narządów wewnętrznych, stawów, naczyń krwionośnych, młodej skóry wymaga wypijania codziennie odpowiedniej ilości wody – najlepiej alkalicznej.

 Główne właściwości wody alkalicznej:

1. Ma właściwości odkwaszające i sprzyja utrzymaniu równowagi kwasowo – zasadowej.

Większość środowiska wewnętrznego ciała ma odczyn alkaliczny (zasadowy). Wraz z wiekiem organizm coraz bardziej się zakwasza zwiększając ryzyko chorób. Im jesteśmy starsi tym bardziej powinniśmy dbać o zachowanie równowagi kwasowo – zasadowej co oznacza, że wzrasta nasze zapotrzebowanie na minerały o właściwościach alkalizujących, które możemy dostarczyć  poprzez pożywienie i napoje oraz wspomagająco (okresowo) w wyniku suplementacji.

2. Przeciwdziała chorobom, m.in. dnie moczanowej, cukrzycy, nadciśnieniu, kamicy nerkowej, nadkwasocie żołądka, otyłości, nowotworom, refluksowi żołądka, ponieważ środowisko alkaliczne nie jest dla rozwoju chorób przyjazne.

3. Korzystnie wpływa na poziom cukru, trójglicerydów, cholesterolu i kwasu moczowego.
Łatwo to zauważyć w wynikach badania krwi.

4. Chroni DNA

W wyniku działania wolnych rodników może zostać uszkodzone DNA komórki. Doskonałym zabezpieczeniem jest woda mająca właściwości antyutleniacza, czyli woda alkaliczna, w której jest dość wolnych elektronów „zaspokajających potrzeby” wolnych rodników.

5. Wzmacnia system odpornościowy  poprzez swoje działanie antyutleniające, sprawną eliminację toksyn i lepsze odżywienie oraz dotlenienie komórek (dzięki lepszemu przenikaniu wody alkalicznej przez błony komórkowe).

6. Przeciwdziała przewlekłemu zmęczeniu.

Osoby pijące wystarczającą ilość dobrej jakości wody bardzo szybko odczuwają efekty w samopoczuciu i przypływie energii.

7. Dobrze nawadnia i wspomaga usuwanie toksyn

Budowa cząsteczki wody alkalicznej pozwala na jej przenikanie przez błony komórkowe co prowadzi do odpowiedniego nawodnienia. Woda „normalna”, o wysokim dodatnim potencjale redox (ORP) nie ma tej właściwości, bo jej budowa nie pozwala na przenikanie do komórek. Zwykle woda to 12-18 połączonych cząsteczek tworzących klastry (wielkość uniemożliwiająca przeniknięcie przez błonę komórkową). Organizm filtruje ją i usuwa poprzez układ moczowy nie mogąc jej efektywnie wykorzystać i jednocześnie obciążając nerki.

Warto wiedzieć, że środowisko płynów wewnątrz naszego organizmu ma znacznie niższe wartości potencjału ORP niż płyny, które najczęściej pijamy. Woda alkaliczna zbudowana jest z 5-6 cząsteczek. To ze względu na tę znacznie mniejszą wielkość może ona przedostawać się przez błony komórkowe i zaraz po spożyciu być wykorzystywana w procesach przemiany materii.

Tkanki są lepiej nawodnione, a toksyny rozpuszczane i poprzez to łatwiej usuwane.

8. Dotlenia komórki

Chroni to między innymi przed rozwojem nowotworów, które najlepiej rozwijają się w środowisku o niskiej zawartości tlenu (czy też beztlenowym).

Przy braku odpowiedniej ilości tlenu zachodzą procesy fermentacji w wyniku których powstają kwasy – środowisko bardzo sprzyjające chorobom i starzeniu się organizmu.

Tlen jest niezbędny do życia i do optymalnego przebiegu procesów metabolicznych tak, by procesy fermentacji nie zachodziły lub zostały zminimalizowane.

9. Ujemny wskaźnik ORP (redox, czyli potencjał utleniająco-redukujący mierzony jest w miliwoltach –mV), powoduje, że woda działa jak antyoksydant niwelując skutki działania wolnych rodników, które odbierając elektrony zdrowym komórkom powodują ich uszkodzenie. Im niższy wskaźnik redox (powinien być ujemny od 10 do – 250 mV) tym silniejsze oddziaływanie antyoksydacyjne czyli zdolność eliminowania wolnych rodników tlenowych ponieważ wraz ze spadkiem ORP wzrasta ilość wolnych elektronów (do oddania wolnym rodnikom).

10. Opóźnia zmęczenie mięśni dzięki działaniu buforującemu na kwas mlekowy powstający podczas wysiłku fizycznego. Dzięki temu osoby uprawiające sport wolniej się męczą i zyskują więcej energii a woda taka zalecana jest naturalnie sportowcom.

Przeciętnie pH wody jest w okolicach 7 (woda z wodociągów, wody mineralne dostępne w sklepach), a potencjał redox większy niż +150 mV. M.in. dlatego, nawet pijąc ilość wody zgodną z zapotrzebowaniem naszego organizmu – jesteśmy w większości niewystarczająco dobrze nawodnieni i trudno nam utrzymać na optymalnym poziomie alkaliczne środowisko komórek. Woda i żywność to 2 najważniejsze ogniwa w utrzymaniu zdrowia i równowagi kwasowo – zasadowej. 

 

Dane techniczne

Informacja dla klientów hurtowych Ilość w opakowaniu zbiorczym: 6
Przechowywanie Przechowywać w suchym, chłodnym, nienasłonecznionym miejscu. Nie przemrażać.
Masa netto 1,0 L
Dystrybutor Italmex Warszawa Sp. z o.o., ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa, www.italmex.pl
Kraj pochodzenia Rumunia

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl